Bugatti Divo wykorzystuje technologie przyrostowe

maj15

Luksusowy sportowy samochód Bugatti Divo wykorzystuje technologie przyrostowe.

Divo zostało nazwane na cześć Alberta Divo- francuskiego kierowcy wyścigowego Grand Prix. Divo jest następcą Bugatti Chiron, jest od niego lżejszy o 35kg, zwinniejszy i generuje większą siłę docisku chociaż jest wolniejszy. Maksymalna prędkość Divo to 380km/h, a Chirona 430km/h. Divo jest przystosowany do szybszego pokonywania zakrętów i pomimo niżeszej prędkości z łatwością pokonuje Chirona na krętym torze.

Wlot powietrza NACA na dachu tworzy połączenie optyczne z wylotem powietrza w środku przedniej pokrywy i kieruje powietrze w kierunku tylnego spojlera. Fakt, że centralna linia biegnie od przodu nad dachem do tylnego spojlera, jest nie tylko wspomnieniem legendarnej przeszłości Bugatti, ale także pełni funkcję zapobiegającą tworzeniu się wirów powietrznych na pojeździe, tworząc turbulencje na tylnym spojlerze.

Jedną z atrakcji z tyłu pojazdu jest zdecydowanie nowe, bardzo wyrafinowane tylne światło 3-D. W rzeczywistości jest to część tylnej kratki, która jest częściowo wytwarzana w procesie drukowania 3D i ma specjalne lekkie lamele o różnych rozmiarach. Łącznie 44 z tych płetw rozświetla się, tworząc tylne światło Divo. Na zewnętrznej krawędzi płetwy stają się szersze, tworząc intensywniejsze światło. W kierunku środka pojazdu są węższe, co powoduje stopniowe zanikanie światła. Rezultatem jest uderzający wygląd, co oznacza, że ​​Divo jest również rozpoznawalne od tyłu.

Innowacje techniczne we wnętrzu obejmują fotele, które nie tylko charakteryzują się nowym designem, ale oferują również większe podparcie boczne. Kierownica jest częściowo pokryta Alcantarą i ma większe łopatki mocno zamocowane po obu stronach koła. Dzięki większym podłokietnikom i podpórkom na łydkę centralna konsola zapewnia większy komfort.

 źródło: https://www.bugatti.com/media/news/2018/world-premiere-for-the-divo-bugatti/

maj  15