Bezpowietrzna drukowana w 3D opona

sie02

MICHELIN Uptis (unikalny system opon odpornych na przebicie) to bezpowietrzne rozwiązanie mobilności dla pojazdów pasażerskich, które eliminuje niebezpieczne ryzyko przebicia opon i pęknięć spowodowanych przebiciami lub zagrożeniami na drodze.

 W 2017 r. Na Movin'On Michelin zaprezentował oponę koncepcyjną VISION, aby zwiększyć mobilność dzięki czterem głównym filarom innowacji: bezpowietrzny, połączony, wzór bieżnika z nadrukiem 3-D lub akumulatorem oraz 100% zrównoważony (materiały odnawialne lub pochodzące z biotechnologii).

Opona bezpowietrzna

UPTIS to pierwsza nowa generacja bezpiecznych rozwiązań.

Dzięki fachowej wiedzy Michelin w zakresie zaawansowanych technologicznie materiałów, Uptis stanowi znaczący rozwój istniejącej technologii mobilności bezpowietrznej. Uptis eliminuje regularne czynności konserwacyjne, takie jak kontrole ciśnienia i kontrole pod kątem uszkodzeń, takich jak przebicia. To sprawia, że ​​Uptis jest idealny do pojazdów przyszłości, od wahadłowców do pojazdów całkowicie elektrycznych.

General Motors, główny globalny producent OEM i ceniony partner Michelin, podpisał wspólną umowę badawczą jako partner wspólnego rozwoju, którego przełomowym celem było uczynienie Uptis głównym nurtem samochodów osobowych już w 2024 r.

opona bezpowietrzna

Rewolucyjna konstrukcja i materiały firmy Uptis przyniosą ogromne korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju, takie jak zmniejszenie liczby opon skazanych na złom oraz ograniczenie ogólnych surowców i energii zużywanej do produkcji opon.

 

źródło: http://michelinmedia.com/michelin-uptis/

sie  02