Kask rowerowy wydrukowany na drukarce 3D

wrz08

Hexo swój produkt promuje jako „pierwsze na świecie robione na zamówienie kaski rowerowe”, produkowane na podstawie 30 000 punktów zmapowanych z dokładnością do mikronów na podstawie skanu głowy osoby zamawiającej.

kask

Kask, oprócz kształtu, rozmiaru i krzywizn opracowanych na podstawie skanu głowy, będzie mógł być spersonalizowany przez wybranie kolorów, czy napisu. Struktura plastra miodu ma zapewniać dużo większą ochronę, niż w przypadku tradycyjnych, styropianowych kasków. Wykonane w technologii SLS z surowców odnawialnych, kaski mają być przyjazne dla środowiska, lekkie i wytrzymałe. Wewnętrzna struktura Hexr wykonana jest z poliamidu 11, materiału przewodzącego ciepło x8 lepiej niż pianka (która jest materiałem izolacyjnym). Gdy ciepło ucieka, jest ono wydmuchiwane przez chłodne powietrze kierowane pod zewnętrzną powłoką.

kask

Wytwarzanie hełmów z pianką EPS zwiększa problemy środowiskowe. Piana nie ulega biodegradacji i jest wytwarzana przy użyciu ropy naftowej. Skorupa Hexer jest wykonana w 100% z odnawialnych surowców, przy użyciu tylko oleju z fasoli rycynowej.

źródło: https://hexr.com/pages/features

wrz  08