David Bowie- samochód koncepcyjny wydrukowany na drukarce 3D

paź13

Massivit 3D Printing Technologies, wiodący dostawca rozwiązań do druku wielkoformatowego 3D, we współpracy z Marie 3D - specjalistami od druku wielkoformatowego 3D - i uznanym projektantem samochodów, Takumi Yamamoto, zaprezentowali pierwszy na świecie drukowany w 3D , pełnowymiarowy samochód koncepcyjny - Hołd dla Davida Bowiego.

Nowa prototypowa metoda produkcji stanowi doskonały wyraz wyobraźni i emocji Yamamoto, aby zbudować samochód koncepcyjny inspirowany Davidem Bowie, który ucieleśnia kluczowe cechy osobiste i fizyczne Bowiego. Konstrukcja zawiera rdzeń, który reprezentuje i „chroni” wewnętrzne Bowie, podczas gdy skomplikowane, zewnętrzne ciało zostało zaprojektowane z różnym wyglądem z różnych perspektyw w hołdzie dla kameleona osobowości piosenkarza. Kryształy zostały wybrane, aby odzwierciedlić czystość lirycznego i muzycznego przesłania Bowiego.

Informacje o Massivit 3D
Massivit 3D Printing Technologies Ltd. ( www.massivit3d.com ) jest wiodącym dostawcą rozwiązań druku wielkoformatowego 3D do komunikacji wizualnej i rozrywki. Rozwiązania firmy umożliwiają tworzenie wielkogabarytowych drukowanych modeli 3D, rekwizytów, wyświetlaczy i oznakowań dla wielu sektorów - w tym rozrywki, wydarzeń, wystaw, reklamy, sprzedaży detalicznej i projektowania wnętrz. Opatentowana przez Massivit 3D technologia druku dozującego żel (GDP) wykorzystuje unikalny, natychmiast utwardzający się żel drukujący Dimengel firmy Massivit 3D, aby szybko i tanio produkować lekkie, puste, drukowane modele 3D o wysokości do 1,8 m / 5,8 stopy z niespotykaną swobodą geometryczną.
Firma Massivit 3D, założona w 2013 r. Przez zespół pionierów wielkoformatowego druku cyfrowego i drukowania 3D, ma swoją siedzibę w Lod w Izraelu i zapewnia klientom na całym świecie kompleksowe usługi za pośrednictwem dobrze rozproszonej sieci globalnych sprzedawców. 

Informacje o Marie 3D
Marie 3D, siostrzana firma Marie Freres, zapewnia wyspecjalizowane usługi drukowania wielkoformatowego 3D oraz dedykowaną obsługę klienta. Firma powstała z misji dalszego rozwijania najnowocześniejszych usług oferowanych przez MARIE FRERES, uznanego dostawcę prototypów, produkcji i projektowania 3D dla przemysłu lotniczego, samochodowego i projektowego. Dzięki 50-letniemu doświadczeniu MARIE FRERES szczyci się wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i usług produkcyjnych. 

O Takumi Yamamoto
Urodzony w Tokio, Takumi Yamamoto założył „Takumi Yamamoto” w 2017 roku, specjalizując się w projektowaniu jednorazowych hiper-samochodów, robotów, mebli i produktów przemysłowych. Wcześniej Yamamoto pracował przez 11 lat jako projektant samochodów dla francuskiego producenta PSA Peugeot Citroen. W 2012 roku dołączył do Polyphony Digital, twórcy kultowych gier Playstation Gran Turismo, jako Design Director w swoim europejskim studiu.

źródło: massivit3d.com

paź  13