Motocykl elektryczny Zeus 8

gru06

Dostawca usług wytwarzania przyrostowego Fast Radius współpracuje z Curtiss Motorcycle Company przy prototypowaniu elektrycznego motocykla.

Zeus 8,motocykl typu hot rod z widocznymi cylindrami akumulatorowymi, został pokazany publicznie po raz pierwszy w sierpniu 2018r. Fast Radius zastosował technologie przyrostowe w wielu komponentach motocykla, co pozwoliło na wprowadzenie go na rynek w 2020 r.

Przyszłe motocykle hot rod

Założona w 2018 r. Curtiss ma na celu „tworzenie zrównoważonych, pożądanych, międzypokoleniowych, czystych i ekologicznych motocykli hot rod przyszłości”. Zeus jest jednym z dwóch wprowadzanych projektów w firmie, drugim jest Hades, który przyjmuje strukturę przypominającą pocisk. Oryginalne projekty dla obu cykli oparte są na konstrukcji stworzonej przez imiennika firmy Glenn H. Curtiss, byłego „najszybszego człowieka na świecie”, który ustanowił nieoficjalny rekord świata na motocyklu w 1907 roku.

Podwozie modelu Zeus jest spawem z rurki 1,75 ”Titanium / Chromoly i aluminium 6061, co zapewnia lekkość i wsparcie kultowego układu akumulatorów motocykla. Ma rozstaw osi 62 ”, prześwit 9,5” i wysokość siedziska 27,5 ”. Szczytowa moc Zeusa wynosi 217 HP, a obecnie jest oferowana w cenie 75 000 USD.

Druk 3D na żądanie

Przednie widelce motocykla Zeus 8. Zdjęcie za pośrednictwem Curtiss Motorcycle Company

Przednie widelce motocykla Zeus 8. Zdjęcie za pośrednictwem Curtiss Motorcycle Company

Wystawiając na Quail Motorsports Gathering w Carmel w Kalifornii, Curtiss wymagał prototypu Zeus 8 do zaprezentowania się na wystawie. Współpraca z Fast Radius umożliwiła firmie ukończenie solidnego prototypu motocykla na czas.

Wykonano 60 małych części Zeusa 8 przy użyciu technologii przyrostowej. Szybka realizacja projektu zajęła Fast Radius zaledwie 12 dni, wyprzedzając konkurencję o pełne 48 godzin i oszczędzając pieniądze dzięki 95% wydajności części.

W przyszłości Curtiss rozważa zastosowanie druku 3D do końcowej produkcji uchwytów siedzeń i uchwytów w motocyklu Zeus 8. Brian Simms, wiceprezes ds. Sprzedaży w Fast Radius, komentuje: „Nasze partnerstwo z Curtiss jest idealne, ponieważ pozwala im robić to, co robią najlepiej - projektować wspaniałe motocykle - a my robimy to, co robimy najlepiej - dopasowując projekt do odpowiedniej technologii i szybkie wytwarzanie części wysokiej jakości ”

Druk 3D e-motocykli nowej generacji

Druk 3D okazuje się nieocenionym narzędziem do prototypowania i niestandardowej produkcji motocykli elektrycznych nowej generacji. Nagradzany producent materiałów CRP Technology od dawna współpracuje z Energicą, która wprowadziła na rynek części drukowane w 3D podczas Mistrzostw Świata MotoE 2019 . BORN Motor Co. , niestandardowy producent motocykli z Barcelony, wykorzystuje również drukowanie 3D do produkcji części do swoich zestawów motocyklowych , co pozwala zaoszczędzić średnio 2000 euro na motorze.

 

Prototyp Zeusa 8 zaprezentowany na spotkaniu Quail Motorsports Gathering 2019 w Carmel. Zdjęcie za pośrednictwem Curtiss Motorcycle Company

 Prototyp Zeusa 8 zaprezentowany na spotkaniu Quail Motorsports Gathering 2019 w Carmel. Zdjęcie za pośrednictwem Curtiss Motorcycle Company.

 

źródło: https://3dprintingindustry.com/news/curtiss-motorcycle-co-unveils-zeus-8-electric-bike-made-using-60-3d-printed-parts-160390/

gru  06