Czinger 21C: Produkcja przyrostowa została wykorzystana do stworzenia „hipersamochodu XXI wieku”

Czinger 21C: Produkcja przyrostowa została wykorzystana do stworzenia „hipersamochodu XXI wieku”

Szybszy, wydajniejszy i bardziej innowacyjny – tymi słowami można opisać super samochód Czinger 21C Max przedstawiony jak sama nazwa wskazuje przez amerykańskiego producenta samochodów Czinger. Na pierwszy rzut oka możesz pomyśleć, że to samochód wyścigowy – ale tak nie jest! W rzeczywistości jest to samochód osobowy gotowy do drogi, zgodny z przepisami USA. Jednak nie tylko wygląd Czinger 21C jest wyjątkowy, ale także sposób w jaki został wykonany. Dzięki produkcji addytywnej w połączeniu ze sztuczną inteligencją ten samochód, który jest wyposażony w duże drzwi motylkowe, mógł zostać przekształcony w ten potężny i wyjątkowy pojazd.

To, co wytwarza proces produkcyjny za pomocą wytwarzania addytywnego i sztucznej inteligencji, jest wyraźnie widoczne, szczególnie podczas otwierania tylnej klapy: zamiast linii prostych i belek z włókna węglowego komora silnika Czinger 21C przypomina układ niemal organiczny. Ważący mniej niż 1500 kilogramów i napędzany 2,9-litrowym silnikiem V8 z podwójnym turbodoładowaniem, opracowanym przez firmę Czinger, „hiper samochód XXI wieku” ma moc 932 kW (lub 1250 KM) i obroty przekraczające 11 000 obr./min. Imponujące jest również przyspieszenie samochodu. Jest w stanie przyspieszyć od 0 do 250 mil na godzinę w w około 27 sekund, bijąc poprzedni rekord 31,49 sekundy.

*Cover Photo Credits: Czinger

Jaką rolę odegrał AM w tworzeniu supersamochodu Czinger 21C?

Jeśli chcesz wyprodukować taki samochód z tymi przełomowymi cechami i osiągami przy użyciu wytwarzania addytywnego, prawdopodobnie bardziej niż oczywiste jest, że potrzebna jest niezbędna wiedza. Dlatego warto również wiedzieć, że w przypadku firmy Czinger, którą założyli i prowadzą Kevin i Lukas Czinger – ojciec i syn – ci dwaj są również prezesami macierzystej firmy Divergent. Divergent jest dobrze znany w świecie wytwarzania przyrostowego. Główną działalnością firmy macierzystej jest automatyzacja procesów projektowania i rozwoju – i to właśnie ta wiedza została włączona do Czinger 21C.

źródło: https://www.3dnatives.com/en/czinger-21c-additive-manufacturing-230820224/

Czinger 21C: Produkcja przyrostowa została wykorzystana do stworzenia „hipersamochodu XXI wieku”

zaslepkisamochodowe.pl

Na wrz 5, 2022

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: