Nicolas Cage zmienia się w Draculę dzięki protezom drukowanym w 3D do filmu „Renfield”

Nicolas Cage zmienia się w Draculę dzięki protezom drukowanym w 3D do filmu „Renfield”

Renfield to film w którym Nicolas Cage gra legendarnego wampira Draculę. Komedia-horror o zjawiskach nadprzyrodzonych na nowo opowiada klasyczną powieść z perspektywy pacjenta zakładu dla obłąkanych, granego przez Nicholasa Houlta. Nagrodzony Oscarem aktor trafia na pierwsze strony gazet za swoją rolę. Ale to, co naprawdę jest niesamowite, to to, że protezy, które nadają jego postaci wyjątkowy wygląd, zostały w rzeczywistości wydrukowane w 3D.

Według doniesień Cage spędzał trzy godziny dziennie na przekształcaniu się w postać, w tym na nakładaniu protez i makijażu. Protezy wydrukowane w 3D zostały wykonane przez technika dentystycznego, który wykorzystał cyfrowy skan zębów Cage'a, aby stworzyć indywidualne dopasowanie. Dzięki temu Cage mógł wygodnie nosić protezę i realistycznie przedstawiać kultowe kły wampira. Nie powinno to chyba dziwić, ponieważ technologia druku 3D jest od lat stosowana w branży dentystycznej, zapewniając opłacalny i wydajny sposób wytwarzania protez dentystycznych, koron i licówek. Co więcej, w ostatnich latach technologia ta trafiła również do przemysłu filmowego, umożliwiając filmowcom tworzenie skomplikowanych i realistycznych protez dla swoich postaci.

Rekwizyty drukowane w 3D stają się coraz bardziej popularne w kinie (Źródło zdjęcia: Universal)

W przypadku filmu Dracula Nicolasa Cage'a użycie protez drukowanych w 3D to tylko jeden przykład wykorzystania tej technologii do stworzenia bardziej autentycznych i niezapomnianych wrażeń filmowych. Jak wspomniano, dzięki cyfrowemu skanowi zębów Cage'a technik dentystyczny był w stanie wyprodukować protezy z żywic akrylowych, które idealnie pasują do jego ust, pozwalając mu mówić i zachowywać się naturalnie podczas ich noszenia. I choć nie podano szczegółów na temat faktycznej zastosowanej technologii druku 3D, biorąc pod uwagę użycie żywicy, prawdopodobnie był to jakiś proces fotopolimeryzacji, popularny już w stomatologii.

Protezy również są oznaką rosnącego trendu. Druk 3D jest coraz bardziej popularny w filmach, szczególnie w przypadku rekwizytów. Technologia druku 3D umożliwia nie tylko tworzenie protez, ale także protez całego ciała i skomplikowanych kostiumów. Technologia pozwala na szybkie i wydajne tworzenie bardziej szczegółowych i złożonych projektów, co czyni ją cennym narzędziem dla studiów filmowych, które chcą tworzyć stroje dla postaci. Nowy film Nicolasa Cage'a o Draculi „Renfield” jest doskonałym przykładem tego, jak technologia druku 3D zmienia branżę filmową i znacznie ułatwia projektowanie makijażu. W szczególności wykorzystanie protez drukowanych w 3D jest świadectwem zdolności tej technologii do tworzenia niestandardowych i autentycznych protez. Wraz z rozwojem technologii wydaje się prawdopodobne, że możemy spodziewać się jeszcze bardziej innowacyjnych zastosowań druku 3D w stomatologii i filmach.

źródło: https://www.3dnatives.com/en/nicolas-cage-transforms-into-dracula-with-3d-printed-dentures-renfield-140420236/#!

zaslepkisamochodowe.pl

Na kwi 18, 2023

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: